Ta strona korzysta z plików cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie (Polityka prywatności). zamknij
PESMENPOL produkuje sprzęt sportowy z użyciem energii słonecznej

PESMENPOL produkuje sprzęt sportowy z użyciem energii słonecznej

2020-10-20

PESMENPOL produkuje sprzęt sportowy z użyciem energii słonecznej

Wdrożenie nowoczesnego rozwiązania z zakresu wykorzystania źródeł odnawialnych, jakim jest użycie czystej bezemisyjnej energii słonecznej w procesie produkcji urządzeń sportowych, to kolejna inicjatywa proekologiczna firmy PESMENPOL, aktywnie zaangażowanej w program poprawy stanu środowiska naturalnego.

Pomyślnie zrealizowana inwestycja solarna w postaci elektrowni fotowoltaicznej o mocy 50 kW, zasilającej Zakład Produkcyjny nr 1 w Trzemeśni, pozwala na zapewnienie niezależności energetycznej przy znacznym ograniczeniu emisji CO₂. Przyczyni się to nie tylko do poprawy jakości powietrza, którym oddychamy, ale także – poprzez odciążenie konwencjonalnej sieci przesyłowej – do redukcji odpadów, zanieczyszczeń i degradacji środowiska.

Mając świadomość, że dzisiejsze działania w kwestii ochrony przyrody to inwestycja na rzecz przyszłych pokoleń, równolegle z udoskonalaniem procesów produkcyjnych, planujemy stopniowo wprowadzać technologie z zakresu naturalnych źródeł energii także w pozostałych obiektach firmy.

Udostępnij:

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz