Ta strona korzysta z plików cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie (Polityka prywatności). zamknij

prod_2.jpgTak to się robi

Powstała ponad trzydzieści lat temu firma PESMENPOL od zarania swego istnienia funkcjonuje w oparciu o schemat PROJEKT – PRODUKCJA – MONTAŻ. Konsekwentnie realizowane założenie kompleksowości działania – od opracowania koncepcji projektowej poprzez produkcję aż po montaż wyprodukowanych urządzeń gwarantuje firmie całkowitą samodzielność, niezależność i elastyczność w podejściu do niestandardowych projektów. Dzięki temu PESMENPOL nie tylko systematycznie poszerza zakres dostępnych produktów, ale i jest w stanie skutecznie realizować indywidualizowane zlecenia.

prod_2.jpg

Szerokie możliwości produkcyjne

O szerokich możliwościach produkcyjnych, poprzedzonych przez opracowania wykonywane przez własny zespół projektowy, a na etapie wdrażania wspartych przez zastosowanie najnowocześniejszych technologii (wycinanie laserowe, obróbka CNC, automatyka itp.), świadczy mnogość zrealizowanych wielkoskalowych projektów z zakresu infrastruktury, m. in. podest techniczny wieży zamknięć na zaporze w Niedzicy, oraz z zakresu konstrukcji stalowych, m. in. stalowa konstrukcja trybun wraz z kratami pomostowymi, barierkami i schodami na Stadionie Miejskim (Żużlowo-Piłkarskim) w Rzeszowie. Także stalowe konstrukcje budowlane wszystkich obiektów należących do firmy PESMENPOL pochodzą z własnej produkcji, w tym konstrukcja nowej siedziby Spółki oraz kompleksu hal produkcyjnych dla wybudowanego i oddanego do użytku w 2021 r. Centrum Logistyczno-Magazynowego, zlokalizowanych przy ul. Drogowców 12 w Myślenicach.

prod_2.jpgGrunt to doświadczona kadra

Rzecz jasna, każdy etap realizacji projektu bazuje nie tylko na wykorzystaniu nowoczesnej technologii i bogatego parku maszynowego, ale przede wszystkim na wkładzie i zaangażowaniu pracowników, umiejętnie i precyzyjnie wykonujących powierzone im zadania. W Zakładzie Produkcyjnym nr 1 w Trzemeśni – w kolebce firmy, pierwszym obiekcie, który początkowo mieścił wszystkie działy realizacji procesu produkcji – obecnie działa zespół doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych pracowników działu produkcji pod nadzorem Szefa Produkcji, przy aktywnym wsparciu Kierownika Produkcji.
Wraz z rozwojem firmy i wzbogacaniem parku maszynowego, dostępne powierzchnie użytkowe poszerzyły się o kolejne kompleksy zlokalizowane w Myślenicach. Finalnie pod adresem Słowackiego 81D utworzono Zakład Produkcyjny nr 2, w obrębie którego funkcjonuje centrum obróbkowe CNC, zgrzewalnia blach stalowych, urządzenia do obróbki aluminium oraz stolarnia. Natomiast w przyległych do siedziby halach przy ul. Drogowców 12 ulokowano centrum Logistyczno-Magazynowe oraz montażownię. Najnowszy z budynków, oddany do użytkowania w 2024 r., mieści nowoczesną linię technologiczną obsługującą procesy kształtowania, obróbki strumieniowo-ściernej, przygotowania chemicznego powierzchni komponentów oraz automatyczny proces nakładania i utwardzania powłok lakierniczych. Działaniem każdej z jednostek, obsługiwanych przez zespoły pracowników, dysponujących niezbędną wiedzą, kwalifikacjami i umiejętnościami praktycznymi, zawiadują biegli w swoim fachu kierownicy: Obróbki CNC, Malarni Proszkowej oraz Montażowni.

prod_2.jpgMontaż urządzeń na obiektach sportowych rozsianych na terenie całej Polski oraz poza jej granicami skutecznie realizują zespoły wykwalifikowanych montażystów pod nadzorem doświadczonych Kierowników Montaży. Dzięki posiadanym kompetencjom ekipy są w stanie sprawnie i skutecznie zrealizować każde zlecenie.

Jakość i rozwój

Kontrolę nad realizacją wdrożonego zintegrowanego systemu zarządzania jakością w zakresie projektowania, produkcji oraz montażu urządzeń sportowych sprawuje Pełnomocnik Zarządu ds. Jakości, posiadający wieloletnie doświadczenie w zakresie kontroli jakości. Ponadto nadzór nad całością procesu sprawuje Prezes Zarządu inż. Edward Niepsuj, wykorzystując swoje bogate, ponad 50-letnie doświadczenie w sektorze przemysłowym.
Dzięki zespołowi doświadczonych, zaangażowanych i odpowiedzialnych pracowników, firma PESMENPOL skutecznie realizuje założenia polityki opartej na jakości i rozwoju.