Ta strona korzysta z plików cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie (Polityka prywatności). zamknij

Od ponad trzydziestu lat udowadniamy, że „dobre, bo polskie” to nie pusto brzmiący frazes, ale filozofia marki PESMENPOL oparta na jakości, lojalności i solidności. Nie ograniczamy się wyłącznie do tworzenie znakomitego sprzętu sportowego, lecz systematyczne budujemy naszą firmę, wspierając jednocześnie rodzimych przedsiębiorców.

Kreujemy nie tylko wielkie projekty sportowe, ale przede wszystkim skupiamy się na tworzeniu miejsc pracy na rynku lokalnym. Działania tego typu mają pozytywny wpływ na budowanie unikatowych więzi społecznych nie tylko w samej strukturze firmy, ale i na poziomie lokalnym. Efektywna realizacja założenia lokalności sprzyja wsparciu rozwoju regionu, a aktywne uczestnictwo w rozpoznawaniu potrzeb środowiska lokalnego pozwala na skuteczną integrację celów społecznych i środowiskowych z działalnością i posiadanymi kompetencjami na obszarach, gdzie firma może długoterminowo zaangażować się, dedykując zasoby finansowe na wsparcie ważnych kwestii społecznych.

O wyborze obszaru zaangażowania decyduje bliskość problemu, jego istotność dla lokalnej społeczności. Aktywne uczestnictwo w rozpoznawaniu problemów środowiska lokalnego i umiejętna realizacja wybranych potrzeb i oczekiwań to nasz sposób realizacji idei społecznej odpowiedzialności biznesu. Dzięki wrażliwości społecznej PESMENPOL zyskał miano podpory lokalnej społeczności, przekazując środki w postaci funduszy sponsoringowych i darowizn na wsparcie zarówno instytucji, jak i inicjatyw społecznych.

Zaangażowanie w rozwój nowoczesnej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w Polsce, a także upowszechnienie aktywności fizycznej jako sposobu na spędzanie wolnego czasu dla realizacji celu aktywizacji i integracji społeczności to idee blisko związane z obszarem działalności firmy. Z dumą wspieramy inicjatywy promujące sport, zaś szczególnie bliskie są nam te propagujące rozwój aktywności fizycznej dzieci, dlatego nie szczędzimy środków na rzecz realizacji wielu wspaniałych akcji i przedsięwzięć w tym zakresie, wierząc, że tak właśnie rodzą się przyszłe gwiazdy sportu.

Wyrazem uznania zasług w promocję sportu i niesionych przez niego wartości oraz czynne wspieranie instytucji oświatowych, organizacji pomocowych, a także inicjatyw społecznych i sportowych jest odznaczenie Edwarda Niepsuja - założyciela i Prezesa Zarządu Spółki PESMENPOL - Brązowym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wkład w działalność społeczną i charytatywną.

Funkcjonowanie dobrze usadowionej w strukturach lokalnych przedsiębiorczości, opartej na wzorcach rodzinnych, z poszanowaniem wszelkich przyświecających temu wartości, to nie tylko uczciwy model biznesowy - to nasz wkład w budowanie Polski i jej pozycji w świecie.